Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Učitel naživo: Poskytujeme lidem úplnou kariérní změnu

17. 02. 2021 - Redakce

Ředitelé škol bojují s každoročním úbytkem kvalifikovaných učitelů. Má to změnit program nazvaný Učitel naživo. Připravuje ty, kteří vystudovali vysokou školu nepedagogického zaměření a po určité době ve své profesi zjistili, že je buď nebaví, nebo by rádi dělali něco jiného. A tak se například z fyzika na ČVUT stane učitel na základní škole. Lidé, kteří se do programu přihlašují, jsou velmi motivovaní, říká provázející učitel tohoto programu Ivan Čermák.

„Příprava Učitele naživo probíhá v takovém trochu laboratorním prostředí, kde se snažíme přijít na to, jak by výcvik budoucích učitelů měl být co nejlepší a nejefektivnější, aby se k dětem dostávali opravdu dobře připravení učitelé,“ uvedl Ivan Čermák. Studium v programu Učitel naživo je velmi specifické délkou praxe. Studenti stráví v reálné výuce žáků a studentů až 300 hodin společně se svým provázejícím učitelem.

Jak dlouho trvá výcvik budoucích učitelů? A jak srovnává učitele, kteří vystudovali pedagogickou fakultu oproti učitelům, kteří si kvalifikaci doplňují až následně takzvaným pedagogickým minimem?

V rozhovoru také zmiňuje soukromou školu Naše škola Praha, na které vyučuje a jejich nově otevřenou střední školu Naše Lyceum, která se zaměřuje na celostní rozvoj dětí a zároveň na kontakt s praxí. 

Pusťte si video.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram