Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Popřál bych vám příjemnou zábavu, ale to bych lhal. Festival otrlého diváka přichází s nadílkou nejhorších filmů

08. 03. 2023 - Kryštof Jiřík

Akce, při které milovníci filmu trpí, se opět vrátila do žižkovského kina Aero. Festival otrlého diváka se totiž zaměřuje na snímky, které podle dramaturgů festivalu splňují veškeré podmínky, aby byly označeny za naprostý kinematografický odpad. To, že se festival letos koná již po 18. vypovídá o tom, že český divák je opravdu velmi otrlý.

Fenomenálním snímkem Sesterstvo smrti odstartoval v pondělí týden plný nejhorších myslitelných hereckých, režijních, kameramanských a scénáristických výkonů. Já osobně jsem měl tu čest zhlédnout úterní projekci filmu Megalománie. Jak jeden z pořadatelů festivalu, který projekci uváděl řekl: „Popřál bych vám příjemnou zábavu, ale to bych lhal.“.

Přikládám recenzi z webu Kritiky.cz

Megalománie

Hororová fanfikce navazující na skutečné události. V devadesátých letech sériový vrah známý jako Řezník z Monsu v Belgii na ulicích nechával pytle z rozčtvrcenými ženami. Jeho totožnost je dodnes neznámá. Režisér Karim Ouelhaj si však položil otázku – Co když měl potomky, kteří pokračují v jeho odkazu?

Nápad pro příběh byl zajímavý, příběh však už tolik ne. Struktura byla založená na prvních deseti poměrně zajímavých minutách. Potom se odehrála asi hodina čehosi, co nemělo ani hlavu ani patu, abychom se opět vrátili k rozklíčování prvních deseti minut. Scénáristicky byly některé věty vyloženě komické a naprosto nezapadající do kontextu děje.

Herecké obsazení se skládalo především z dvojice Eline Schumacher a Wim Willaert, neboli obsazení Upířích deníků po třiceti letech. Herecké výkony byly místy dobré, ale typově se postavy vůbec do role nehodili.

Hororová atmosféra prakticky neexistuje. Pokus asi o dva nevydařené jumpscary režisér brzy vzdal a řekl si, že vsadí na vizuál a explicitu. Což nám přivedlo potoky umělé krve, ale násilí, které tu krev mělo plodit tam jaksi vůbec nebylo, nebo bylo velmi neuvěřitelné.

Závěrem tedy, Festival otrlého diváka nezklamal, prezentovaný snímek vyžadoval velmi mnoho otrlosti a pokud máte rádi horory, které pracují s klišé až tak špatně, že je to vtipné – tenhle je ten pravý pro vás.

Festival pokračuje do konce týdne a prezentují se dvě až tři veledíla denně. Například v pátek se představí tradiční festivalový skvost – El Santo.

Text vznikl v rámci projektu Studentské zpravodajství, který dává mladým lidem příležitost získat zkušenosti s redakčním psaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram