Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Podpora duševního zdraví a prevence rizikového chování. MŠMT podpořilo nové projekty

07. 04. 2023 - Vincenc Novák

Na konci loňského roku vyhlásilo MŠMT výzvu k žádosti o poskytnutí dotace, jejímž cílem bylo podpořit vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti primární prevence rizikového chování a v oblasti wellbeingu. Podpory se dočkalo celkem 58 projektů v celkové výši zhruba 39,8 milionu korun.

„Pedagog by měl umět především včas rozeznat rizikové chování žáků a umět s ním pracovat, ale stejně tak posilovat ve třídách pozitivní atmosféru, týmovou spolupráci a vytvářet vhodné prostředí pro duševní pohodu a zdravý rozvoj žáků, říká zástupce vrchního ředitele sekce vzdělávání a mládeže MŠMT Jaromír Beran. Dalším účelem výzvy je podle Berana podpora krajských intervenčních týmů.

Podpora duševního zdraví bude také jedním z klíčových východisek při zadání revizí Rámcových vzdělávacích programů. Ministerstvo mimo jiné podpořilo zvýšení počtu školních psychologů a speciálních pedagogů na základních školách. Plánem MŠMT je, aby každá škola měla dostatečné odborné kapacity pro řešení krizových situací a pro rozvoj pozitivního prostředí na školách.

Zdroj: MŠMT

Zdroj obrázku: Unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram