Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Po jedenácti měsících byl otevřen vestibul metra Na Knížecí

07. 10. 2021 - Daniel Kapek

Dopravní podnik hlavního města Praha (DPP) po téměř jedenácti měsících otevřel modernizovaný vestibul Na Knížecí ve stanici metra Anděl. Rekonstrukce přinesla nové eskalátory a konec průsaků do stanice. Zakázku za 259 milionů korun získalo sdružení firem Hochtief CZ a Syner. Třetinu nákladů pokryla dotace z evropských fondů. Anděl je další stanice, ve které skončily eskalátory sovětské výroby. Nové od společnosti ThyssenKrupp mají dopravní rychlostí 0,75 m/s. V celém systému metra zbývá vyměnit 46 dožívajících eskalátorů sovětské nebo československé výroby.

Stanice Anděl byla pod názvem Moskevská otevřena v roce 1985. Dopravní podnik zapojil do rekonstrukce i architektku metra Annu Švarc, se kterou se snažil vrátit vestibulu jeho původní podobu, jako když se otevíral. Z vestibulu zmizely nevzhledné obchodní stánky, naopak plastika česko-sovětského přátelství byla zachována.

Modernizovalo se i technické zázemí

V rámci této investice nebyl zmodernizován jen celý veřejný prostor, ale především byly odstraněny průsaky a zrekonstruovány byly i technické prostory ve stanici. Modernizací prošel eskalátorový tunel, napínací komora a strojovna eskalátoru, nákladní výtah, sdělovací technika, vytápění, vodovodní rozvody či přístřešky výstupů.

V roce 2015 bylo ve stanici vybudováno bezbariérové zpřístupnění v podobě dvojice výtahů vedoucích z nástupiště do uliční úrovně. Opačný vestibul Anděl stejnojmenné stanice metra DPP zmodernizoval mezi lety 2017 a 2018 včetně eskalátorů.

Anděl je další stanici metra, která prošla proměnou. Před měsícem začaly práce na rekonstrukci stanice Jiřího z Poděbrad, do konce roku plánuje DPP zahájit rekonstrukci stropní desky včetně modernizace vestibulu stanice Florenc. V plánu rekonstrukcí jsou ještě stanice Flora a Českomoravská.

Zdroj fotografie: DPP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram