Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Platforma CNN+ se bude rušit, v provozu vydržela sotva měsíc

11. 05. 2022 - jan.sercl

Nová odnož hlavního zpravodajství CNN byla oznámena v červenci minulého roku. Tehdy mělo jít o "vývoj video zpravodajství a začátek nové éry společnosti", což se nakonec ukázalo jako výrok od pravdy velmi vzdálený.

V dubnu tohoto roku se totiž firmě dostaly první dlouhodobé výsledky jejich pokusu o alternativní platformu pro předplatitele. Službu si předplácelo necelých deset tisíc lidí, i přes miliony dolarů investovaných do kampaně, což signalizovalo vedení, že tudy cesta nepovede. Krátce po tomto zjištění oznámili ukončení platformy k 30. dubnu, přičemž aktivní byla pouze od 28. března.

Jeff Zucker, hlavní zastánce a bývalý vedoucí CNN+, to minulý rok označil za odvážný, avšak nezbytný krok do digitálního zpravodajství na bázi předplatného v době, kdy spotřebitelé opouštějí tradiční kabelovou televizi. Na výrobu osmi až dvanácti hodin živého vysílání denně měly být přijaty stovky nových zaměstnanců. V únoru tohoto roku, kdy ho platforma nejvíce potřebovala, však firmu opustil. Možná už v tu chvíli viděl, že se jeho sen začíná rozpadat.

„Na složitém trhu streamování chtějí spotřebitelé jednoduchost a komplexní službu, která poskytuje lepší zážitek a větší hodnotu než samostatné nabídky, a pro společnost udržitelnější obchodní model, který podpoří naše budoucí investice do skvělé žurnalistiky a vyprávění příběhů," uvedl v prohlášení šéf streamování společnosti Discovery, pod kterou CNN náleží, J. B. Perrette.

Perrette také vyjádřil jistou frustraci z "předchozího vedení" CNN, které do února vedl Jeff Zucker, a WarnerMedia, kterou do začátku dubna vedl Jason Kilar. „Něčemu z toho se dalo předejít, ale předchozí vedení se rozhodlo pokračovat v plánovaném březnovém spuštění CNN+ navzdory hrozící fúzi s dalšími kanály (Discovery-WarnerMedia)," řekl.

CNN do nové streamovací aplikace vložila stovky milionů dolarů a získala pro ni špičkové talenty z jiných stanic, včetně Kasie Huntové z NBC a Chrise Wallace z Fox News. Chris Licht, nový šéf CNN, uvedl, že zaměstnanci služby "budou i nadále dostávat mzdu a benefity po dobu příštích 90 dní, aby mohli prozkoumat příležitosti v CNN, CNN Digital a jinde v rodině Warner Bros. Discovery" a že odcházející zaměstnanci CNN+ dostanou nejméně šestiměsíční odstupné v závislosti na délce jejich služby.

Fotografie od uživatele Brett Sayles ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram