Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Photoshop ve webovém prohlížeči? Novinky, které nám představila společnost Adobe

02. 11. 2021 - Patrik Vodrážka

V rámci letošní akce Adobe MAX bylo představeno spoustu novinek. Jednou z nejzajímavějších bylo však oznámení ohledně webové verze jedné z nejoblíbenějších aplikací společnosti Adobe – Photoshopu. Co za novinky dále Adobe přináší?

Nová webová verze softwaru pro úpravu fotografií Adobe Photoshop bude odlehčená, speciálně navržena pro práci ve webových prohlížečích. Nejvíce jí ocení tvůrci, kteří chtějí svoji práci sdílet s dalšími lidmi. Pozvaní uživatelé budou mít také možnost prostřednictvím webu zanechávat komentáře nebo vlastní poznámky k rozpracovanému projektu. Výhodou je zejména to, že předplatitelé služby Adobe Creative Cloud budou moci provádět rychlé úpravy z jakéhokoliv webového prohlížeče bez nutnosti mít nainstalovaný program na všech zařízeních.

Nejedná se ovšem o jedinou novinku. Nové funkce získají i verze Photoshopu pro stolní počítače a iPady. Nově budou moct uživatelé v rámci funkce automatického maskování pomocí myšky automaticky maskovat vybraný objekt. To bude zajišťovat systém Adobe Sensei vyvinutý na automatické rozpoznávání objektů a jejich označení. Uživatelům tak nyní bude stačit pouze pravým tlačítkem myši kliknout na obrázek a vybrat objekt, který chtějí zamaskovat.

Verze Photoshopu pro iPady bude mít nově podporu souborů RAW. To ocení hlavně majitelé telefonů z řad iPhone 12 a iPhone 13. Nově bude také možné převádět vrstvy a skupiny vrstev a přibude také možnost zesvětlit nebo ztmavit konkrétní oblasti.

Fotografie pochází od uživatele Tranmautritam ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram