Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Otevřená zahrada Černínského paláce

15. 08. 2023 - Šimon Hauser

Pokud máte rádi barokní architekturu a zelené oázy v centru Prahy, můžete si letos v létě užít návštěvu otevřené Černínské zahrady. Tato zahrada je součástí Černínského paláce, který je nejdelší barokní palácovou stavbou v České republice. Palác slouží jako sídlo Ministerstva zahraničních věcí České republiky, které zpřístupňuje zahradu veřejnosti každý víkend od 6. května do 29. října 2023. Vstup do zahrady je zdarma a možný pouze samostatným vchodem naproti Loretě.

Černínská zahrada se rozkládá na ploše 1,7 hektaru a její historie sahá do konce 17. století. Na jejím vzhledu se podíleli významní architekti té doby, jako byli Francesco Caratti, Domenico Rossi a František Maxmilián Kaňka. Kaňka je také autorem nového letohrádku, který zdobí zahradu. V 19. století byla zahrada přestavěna do podoby anglického parku s jezírky, sochami a grottou.

V Černínské zahradě si můžete prohlédnout nejen krásné rostliny a umělecká díla, ale také nahlédnout do historie a politiky České republiky. Zahrada je totiž místem, kde se konají různé společenské akce, jako například Den otevřených dveří Ministerstva zahraničních věcí nebo Festival diplomacie. Zahrada tak nabízí zajímavý pohled na kulisy české zahraniční politiky.

Pokud vás láká otevřená Černínská zahrada, neváhejte a vydejte se na procházku po tomto skvostu barokní architektury. Uvidíte, že se vám bude líbit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram