Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Opravit si Apple produkty doma již nebude nemožné, společnost Apple bude dodávat manuál i náhradní díly

23. 11. 2021 - Patrik Vodrážka

Pokud jste uživatel Apple produktů, jistě víte, že v případě závady je nutné zajít do autorizovaného servisu, protože oficiálně Apple vlastnoruční opravování nepodporuje, i když nástroje k tomu jsou. Nyní však Apple přichází s novinkou, která mnohé potěší. Zruční uživatelé si budou moct opravit některé závady oficiálně sami.

Služba Self Service Repair bude dostupná od začátku roku 2022 v USA a později se má rozšířit i do dalších zemí. Prostředky se budou týkat opravy iPhone 12 a 13, později budou dostupné i sady pro počítače Mac s čipy M1. Seznam by se měl ovšem v budoucnu dále rozšiřovat.

Zprvu by mělo jít o základní opravy jako je výměna baterie, oprava displeje či fotoaparátu. Podle Applu má však být v budoucnu možné opravit i další součástky. Postup bude jednoduchý, pokud se uživatel rozhodne využít vlastnoruční opravu, bude mít možnost objednat potřebné díly prostřednictvím internetového obchodu Self Service Repair Online Store. Společně s tím dostane i návod k opravě. Společnost dále zdůraznila, že služba je určená pro uživatele, kteří již mají zkušenosti s opravami elektroniky, pro většinu lidí tak platí, že je pro ně stále lepší zanést své zařízení do autorizovaného servisu.

Momentálně není jasné, kolik nové díly budou stát, nicméně při vrácení použitých dílů k recyklaci by měli uživatelé získat kredity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram