Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zástupci politických stran budou debatovat o potřebách školství a podpoře učitelů

07. 06. 2021 - Redakce

Česká republika se dlouhodobě potýká s nedostatkem učitelů. Nezisková organizace Učitel naživo proto iniciuje online debatu expertů na školství napříč politickým spektrem. Diskuze s názvem „UČITEL PRO 21. STOLETÍ: jaké změny potřebujeme v přípravě a podpoře učitelů v době post-covidové?“ se uskuteční 8. června od 16 hodin na webových nebo facebookových stránkách organizace a na webu Aktuálně.cz.

Učitelé mají největší vliv na to, jak vypadá výuka, a co si děti odnesou ze školy do života. Příprava a podpora učitelů jsou proto klíčovými tématy českého školství. Jejich kvalita by měla odpovídat tomu, jak významný je vliv učitelů.

Jak na téma nahlížejí zástupci politických stran? Jak zajistí, aby příprava učitelů odpovídala náročnosti jejich profese? Co udělají politici pro to, aby byl v České republice dostatek učitelů? To jsou některé z otázek, na které budou hledat odpovědi účastníci devíti politických stran. Akci moderuje David Klimeš, politický a ekonomický komentátor Aktuálně.cz a ČRo Plus.

Účast přislíbili:

Robert Plaga (ministr školství za ANO)
Marek Výborný (KDU-ČSL)
Martin Baxa (ODS)
Daniel Mazur (Česká pirátská strana)
Pavel Klíma (TOP 09),
Petr Gazdík (STAN)
Kateřina Valachová (ČSSD)
Marta Semelová (KSČM)
Pavel Jelínek (SPD)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram