Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Olympionici i studenti se zúčastnili konference Erasmus v pohybu

10. 09. 2023 - Aneta Havránková

Konec srpna se nesl ve znamení sportu. Od 24. do 25. srpna 2023 se v hotelu Iris Eden konala konference Erasmus v pohybu, jejímš heslem bylo "sportu zdar!" Tato událost, kterou uspořádal tým neformálního vzdělávání mládeže, přilákala zástupce sportovních klubů a organizací z celé České republiky. Celá akce byla podporována Domem zahraniční spolupráce.

Konference sloužila jako fórum pro sportovní nadšence a profesionály z oblastí jako jsou cheerleading, krasobruslení a jezdectví. Jejím hlavním cílem bylo představit příležitosti programu Erasmus+ pro sportovce v rámci neformálního vzdělávání mládeže.

A jak vypadá takové neformální vzdělávání? Neformální vzdělávání jsou strukturované a organizované aktivity mimo školní systém, které nám pomáhají rozvíjet životní dovednosti, znalosti a postoje. Tyto aktivity nejsou povinné, můžete se do nich zapojit dobrovolně. Mohou je pořádat různé organizace, jako jsou dětské a mládežnické skupiny, neziskové organizace, školská zařízení pro volnočasové aktivity, vzdělávací agentury, kluby, kulturní instituce a mnoho dalších. V dnešní době už však i mnoho škol zahrnuje neformální vzdělávání do výuky.

V průběhu dvou dnů akce tak byly účastníkům poskytnuty informace o různých projektech mobility, malých a velkých kooperativních partnerstvích, která se utvářejí v rámci programu Erasmus plus. Akce také hostila produktivní brainstormingové sezení zaměřené na vztah sportu a společnosti.

Na vyvrcholení celé akce přijali pozvání několikanásobný olympijský vítěz a nedávný bronzový medailista z mistrovství světa v paralukostřelbě David Drahoninský, spolu s olympioniky Davidem Schweinerem a Ondřejem Perušičem. Tito sportovci se zúčastnili debaty, ve které sdíleli své osobní zkušenosti s mezinárodním prostředím ve sportu a neformálním vzdělávání. Den byl zakončen prohlídkou muzea SK Slavia Praha.

Rádi byste se také zúčastnili podobné akce nebo vycestovali do zahraničí? Na tomto odkaze naleznete všechny důležité informace o tom, jak se zapojit.

Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram