Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Odstartovala komunikační kampaň zaměřená na podporu ředitelů a ředitelek škol

24. 04. 2024 - Šimon Hauser

Národní pedagogický institut (NPI ČR) spouští v dubnu a květnu komunikační kampaň s názvem „Vedeme školu“, která se zaměřuje na podporu ředitelů a ředitelek škol v jejich náročné roli. Tato iniciativa zdůrazňuje důležitost pedagogického leadershipu a nabízí praktické zdroje a inspiraci pro jejich profesní rozvoj.

Podpora pro lídry ve vzdělávání

Hlavním cílem kampaně je poskytnout podporu a inspiraci pro ředitele a ředitelky škol prostřednictvím různých aktivit a programů. Jedním z hlavních prvků jsou kvalifikační studijní programy, které jsou určeny jak pro zkušené školské lídry, tak i pro ty, kteří se na tuto roli teprve připravují.

Lídr školy: Intenzivní dvouletý program

Program Lídr školy, nově koncipovaný jako intenzívní dvouleté studium, nabízí účastníkům možnost získat hlubší znalosti v oblasti pedagogického vedení. Vedení programu zajišťují špičkoví odborníci z oblasti vzdělávání a zkušení ředitelé a ředitelky škol.

Ředitel manažer - komplexní příprava pro nové lídry

Druhým nabízeným programem je Ředitel manažer, který se zaměřuje na komplexní přípravu nových ředitelů a ředitelek. Tento program je již osvědčeným produktem NPI ČR a nabízí účastníkům možnost získat základní i komplexní znalosti v oblasti řízení školy.

Další podpora a zdroje

Kromě studijních programů poskytuje NPI ČR další podporu prostřednictvím nového webového portálu, tematických podcastů a časopisu EduRevue, který je věnován problematice řízení školy a přináší inspirativní příběhy úspěšných lídrů ve vzdělávání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram