Cookie Consent by Free Privacy Policy website

OBRAZEM: Prezident přijal finalisty ankety Zlatý Ámos

22. 03. 2024 - Vincenc Novák

Prezident Petr Pavel ve čtvrtek 21. března přijal na Pražském hradě finalisty letošního ročníku ankety Zlatý Ámos. Soutěž o nejoblíbenějšího učitele či učitelku se letos koná již po jednatřicáté.

"Jsem rád, že v této soutěži jde na jedné straně o to připomenout vážnost učitelského povolání a vůbec mise, kterou vlastně děláte pro budoucnost, ale také to, že ve vzdělávání není možná někdy to nejdůležitější, co se učí, tedy obsah, ale hlavně to, jakým způsobem se to učí," prohlásil prezident směrem k nominovaným. Připomněl také citát Jana Ámose Komenského "škola hrou" a doplnil, že má-li být vzdělávání zábavné a nemá-li být učení mučením, tak musí mít žáci k učitelům nejenom respekt, ale také si to učení s nimi trochu užít.

Pavel učitelkám a učitelům také poděkoval za jejich práci a do pátečního finále jim popřál, aby se jim dařilo. "Samotný fakt, že jste se dostali do toho užšího kola, svědčí o tom, že kdokoliv z vás může být Zlatým Ámosem, takže bude ve správných rukou," dodal.

Zdroj: Pražský hrad / Tomáš Fongus 
Zdroj: Pražský hrad / Tomáš Fongus 

Zdroj úvodního obrázku: Pražský hrad / Tomáš Fongus 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram