Cookie Consent by Free Privacy Policy website

O studium na brněnské Masarykově univerzitě roste zájem

30. 04. 2024 - Michaela Kratochvílová

Průběh podávání přihlášek do bakalářských a magisterských programů na Masarykově univerzitě (MUNI) v České republice v posledním období ukázal pozoruhodný zájem uchazečů o studium na této brněnské univerzitě. Celkový počet přijatých přihlášek letos dosáhl 41 754, což je zvýšení o 6% ve srovnání s předchozím rokem.

Zvláště významný je růst zájmu o několik fakult, mezi nimiž vynikají farmaceutická, právnická, přírodovědecká, ekonomicko-správní a fakulta sociálních studií. Tyto fakulty zaznamenaly dvouciferný nárůst přihlášek, což svědčí o atraktivitě a prestiži, kterou si Masarykova univerzita získala v akademickém prostředí.

Zvláštní pozornost si zaslouží farmaceutická fakulta, která se těší největšímu nárůstu zájmu o tamní programy. “Jsme velice potěšeni vzrůstajícím zájmem o studium na farmaceutické fakultě. Vážíme si zájmu uchazečů a vnímáme to jako hodnocení naší kvalitní každodenní práce. Zaznamenali jsme velký nárůst podaných přihlášek nejen ve zbrusu novém studijním bakalářském programu Kosmetické prostředky, ale také v zavedeném oboru Farmacie,“ řekl děkan Farmaceutické fakulty Masarykovy univerzity David Vetchý. Tento program, otevřený v loňském roce, si získal obrovskou popularitu díky svému unikátnímu zaměření a spolupráci s dalšími fakultami Masarykovy univerzity.

Také právnická fakulta zaznamenala významný nárůst zájmu o studium, a to především na magisterských programech. Děkan fakulty Martin Škop zdůraznil, že tento nárůst může být důsledkem dobré práce fakulty a atraktivní nabídky studijních programů.

Přírodovědecká fakulta hlásí nárůst přihlášek o 16% a zdůrazňuje zvýšený zájem o širokou škálu svých programů. Děkan Tomáš Kašparovský poukázal na rostoucí zájem o obory jako Biochemie, Fyzika, Biologie zaměřená na vzdělávání, Antropologie a Matematika. Fakulta se intenzivně angažuje v uchazečské kampani, která zahrnuje spolupráci s daty, zapojení studentů a propagaci na středních školách.

Zdroj úvodního obrázku: Wikimedia Commons / volně k užití

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram