Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nový sportovní areál Slavie Praha v Šeberově

14. 12. 2023 - Šimon Hauser

Rada hlavního města Prahy udělala další krok k rozvoji sportovní infrastruktury ve městě. V pondělí schválila předání pozemku o rozloze téměř 150 tisíc metrů čtverečných městské části Šeberov. Tento krok otevírá dveře pro nový sportovní areál, který bude sloužit nejen studentům fotbalové akademie Slavia Praha, ale i místní komunitě a žákům nově budované základní školy.

Projekt areálu, financovaný zcela z privátních zdrojů, je cenově odhadován na 305 milionů korun. Areál zahrne osm fotbalových hřišť s osvětlením, z nichž pět bude s přírodním trávníkem a tři s umělým povrchem. Dále zde vznikne speciální tréninková plocha pro brankáře a venkovní workout zóna.

Nový multifunkční prostor

V srdci areálu se objeví hlavní budova, která bude zahrnovat šatny, sklady, technické zázemí, ošetřovnu, kanceláře a zasedací místnosti. Tento multifunkční prostor poskytne vše potřebné pro efektivní trénink a správu sportovních aktivit.

Adam Zábranský /Piráti/, pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu zdůraznil, že dohoda zahrnuje důležité komunitní prvky. Polovinu dopoledních hodin bude sportoviště vyhrazeno pro školní využití, což podpoří tělesnou výchovu a sportovní rozvoj dětí. Zároveň 50 procent příjmů z pronájmu půjde přímo do rozpočtu hlavního města, což podpoří další komunální projekty.

Slavia Praha, která má aktuálně rozmístěné tréninkovými areály po celé Praze, se tak soustředí na sjednocení svých aktivit pod jednou střechou. Tento krok je zásadním posunem ve vývoji mladých fotbalových talentů a zároveň posiluje komunitní vazby v oblasti Šeberova. Nový sportovní areál tedy představuje nejen významný krok pro Slavii Praha, ale i pro celou pražskou komunitu, který poskytuje nové příležitosti pro sportovní a společenský rozvoj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram