Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nový portál usnadní učitelům plánování a organizaci školních výletů

16. 05. 2023 - Vincenc Novák

Na českém internetu vznikl unikátní portál Organizátorvýletu.cz, jehož cílem je usnadnit učitelům mateřských, základních a středních škol naplánování a organizaci výjezdních akcí, mezi které patří školní výlety, zahraniční zájezdy, školy v přírodě a lyžařské výcviky.

Na novém webu učitelé najdou všechny potřebné kontakty na jednotlivé weby, dopravce, průvodce či ubytování. "Učitelé nemusejí dlouze hledat a trávit tak nad organizováním školního výletu, zahraničního zájezdu, školy v přírodě nebo lyžařského kurzu svůj volný čas," říká zakladatel projektu Tomáš Veselka.

Nový portál obsahuje také Praktického průvodce pro učitele, jehož součástí jsou rady, doporučení a upozornění, na co je nutné si dát pozor při organizování výletu. Hlavním účelem webu je umožnit učitelům snadno, rychle a přehledně najít výlet, dopravce, průvodce a ubytování na základě předem nastavených kritérií.

"Organizátorvýletu.cz vychází z námi získaných zkušeností a prostřednictvím portálu usnadňujeme učitelům jejich už tak náročnou práci,“ říká Veselka.

Součástí webu jsou kontakty na hrady a zámky, památníky, muzea a galerie, jeskyně, ZOO, plavby lodí, zábavné a vzdělávací parky, tvořivé dílny, divadla pro děti, skanzeny, sklárny a mnoho dalšího. Uživatelé na webu také najdou kontakty na průvodce v zahraničních městech, mezi která patří Vídeň, Drážďany, Berlín, Norimberk či Regensburg.

Podle Veselky jsou stránky navrženy na základě připomínek od samotných učitelů, kteří přesně vědí, co jim u organizování školních výletů chybí. Předpokládaný čas, který kantor nad organizováním zahraničního zájezdu stráví, činí 5 až 10 minut.

Zdroj úvodního obrázku: Unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram