Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nový pavilon bude gorilám simulovat jejich přirozené prostředí

10. 10. 2022 - Vincenc Novák

Gorily v pražské zoologické zahradě se po téměř 10 letech příprav konečně dočkaly nového pavilonu. Jeho název "Rezervace Dja" odkazuje na konkrétní oblast v Kamerunu. Na otevření se i přes nepřízeň počasí přišlo podívat okolo 200 návštěvníků.

Nový pavilon, který má simulovat prostředí deštného pralesa, bude obývat skupina goril o šesti členech. Kromě samotných goril mohou návštěvníci v pavilonu spatřit také kupř. guerézy pláštíkové, křečkomyši, kalony egyptské či kočkodany.

V novém pavilonu však stojí za povšimnutí i místní rostliny, mezi které patří zástupci čeledi aronovitých či smokvoně. Při výběru fauny byl přitom kladen důraz na to, aby bylo gorilám vytvořeno prostředí podobné tomu, ve kterém přirozeně žijí.

K vidění budou i předměty, které představí život kamerunských původních obyvatel. V pavilonu tak nalezneme expozici s autentickými artefakty, soškami či maskami vytvořenými domorodci.

Primátor Prahy Zdeněk Hřib /Piráti/ při slavnostním otevření nového pavilonu zdůraznil prestiž pražské zoo, která patří k nejlepším na světě. Ředitel zahrady Miroslav Bobek také zavzpomínal na dramatickou situaci z období povodní v roce 2013, kdy bylo nutné gorily přemístit do povodňové věže.

Zdroj obrázku: Obrázek od uživatele macijekow ze služby Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram