Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nový bytový dům ve Vršovicích nabídne bydlení učitelům či matkám samoživitelkám

07. 12. 2022 - Vincenc Novák

Oblast tzv. Ďolíčku ve Vršovicích je známá především díky fotbalu. Okolí chátrajícího stadionu je však již delší dobu v neutěšeném stavu. To by se nyní mohlo změnit díky nové zástavbě.

Na místě nevyužívané plochy vedle stadionu fotbalového klubu Bohemians vznikne městský bytový dům. V architektonické soutěži, kterou vyhlásila Pražská developerské společnost, vyhrálo studio Kuba & Pilař architekti.

V novém bytovém domě se bude nacházet 139 bytů, které chce město nabídnout především sociálním skupinám obyvatel či lidem potřebných profesí. Svůj domov tak v novostavbě ve Vršovické ulici naleznou kupř. učitelé, matky samoživitelky či senioři, kteří žijí v osamění.

Po architektonické stránce dům navazuje na typickou pražskou blokovou zástavbu. Chybět nebudou ani pavlače, které nabízejí snadnější sociální interakci mezi obyvateli domu. V přízemí vzniknou prostory pro obchody či služby.

Kromě výstavby samotného domu dojde také k úpravě bezprostředního okolí domu. Místo v širším centru Prahy má veliký potenciál, který však bohužel v současné době zůstává nevyužitý. Místem protéká potok Botič, jehož břehy projdou úpravou. Na místě by měla vzniknout také nová cyklostezka.

Proměnou projde i samotný stadion. Pražská developerské společnost plánuje v příštím roce vypsat architektonickou soutěž na jeho rekonstrukci.

Zdroj obrázku: Pražská developerské společnost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram