Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Novinky na Praze 3: Nová lesní školka i větší kapacita základní školy

09. 02. 2024 - Vincenc Novák

Městská část Praha 3 na konci loňského roku informovala o několika novinkách v oblasti školství, které na letošní rok chystá.

Nová mateřská škola na Vackově

Již na přelomu února a března by měla být dokončena mateřská škola na Vackově. K užívání ji předá developer, městská část v objektu následně doplní topení. První děti by do nové školky mohly nastoupit už v září. Nová budova se skládá ze dvou hlavních místností s celkovou kapacitou 24 míst.

Nástavba základní školy v Jeseniově ulici

Zhruba v polovině roku by měla být dokončena nástavba Základní školy Jeseniova, kde za 44,6 milionu korun vzniknou dvě nové učebny a čtyři třídy pro družinu se šatnou a sociálním zařízením. Do provozu bude nová část školy uvedena letos v září.

První lesní školka

V části nového parku Kapslovna vyroste první žižkovská lesní školka pro přibližně 18 dětí za téměř 12 milionů korun. Zázemí bude tvořit objekt o třech dřevostavbách se společenskou místností, ložnici a záchodem. Komplex zahájí provoz na začátku školního roku 2024/2025.

Navýšení kapacity i úprava vnitrobloku

V současné době vzniká také plán generální rekonstrukce základní školy na Havlíčkově náměstí, která by mohla navýšit svoji kapacitu až na 540 žáků. V přípravě je také vestavba učeben na Základní a mateřské škole na Jarově a úprava vnitrobloku Základní školy Lupáčova na herní prostor.

Zdroj: Praha 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram