Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nové využití prostoru pod Nuselským mostem. Vznikl tam nový volnočasový areál

31. 08. 2022 - Vincenc Novák

Obnova parku Folimanka pod Nuselským mostem byla dokončena. Dříve území, které ničemu nesloužilo, našlo své nové uplatnění. Již v minulých letech prošly obnovou ostatní části parku Folimanka, které se dočkaly nových hřišť, sociálního zařízení či občerstvení. Již v 70. letech minulého století došlo také ke zrušení zdejších historických vinic, které byly přeměněny na park. Místo nacházející se přímo pod pilíři Nuselského mostu však na svoji revitalizaci dlouho čekalo a dosud zelo prázdnotou.

Situace se však nyní změnila. Park Folimanka, který bývá mezi Pražany trochu opomíjen, byl doplněn o nový volnočasový areál, ve kterém najdou vyžití všechny generace. Nově zde přibyla např. víceúčelová plocha, jenž po většinu roku poslouží hlavně bruslařům. V zimě na ní bude možné postavit kluziště.

V areálu se nachází také nová hřiště na pétanque, ping-pongové stoly či prostor určený pro cvičení jógy. Umístěny byly také nové lavičky či městský mobiliář. Zajímavostí je, že přímo pod Nuselským mostem se objevila nová místa pro grilování, která jistě ocení obyvatelé přilehlých domů.

V novém parku návštěvníci mimo jiné uvidí i legendární sochu skejťáka, jenž je dílem sochaře Jaroslava Hladkého. Jedná se o jedinou sochu svého druhu na světě.

Mezi další unikáty, které nový park nabízí, patří také první dětský poeziomat od autora Ondřeje Kobzy. V něm si bude možné poslechnout úryvky a písničky z pohádek od autorů spojených s městskou částí Praha 2.

Název nového areálu zní “Jammertal” a jedná se o německou verzi názvu pro park Folimanka. Do češtiny se překládá jako Údolí nářků. Ne úplně lákavý název, jenž odkazuje na období třicetileté války, však nemusí návštěvníky odradit. Nový areál totiž vypadá velmi pěkně a moderně a jedná se o další z několika nových přírůstků v pražském veřejném prostoru, který rozhodně stojí za návštěvu.

Zdroj obrázku: Praha 2 - https://www.praha2.cz/nuselske-udoli-oziva-volnocasovy-areal-
jammertal-privita-sve-prvni-navstevniky/d-112730/p1=1001

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram