Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Ilustrační foto.

Nové studijní programy na vysokých školách 

02. 04. 2023 - Tereza Benešová

Národní plán obnovy EU přináší vysokým školám v České republice možnost přizpůsobit výuku novým trendům a trhu práce. V rámci výzvy, která byla vyhlášena v prosinci 2021, byly vyčleněny téměř 3 miliardy Kč.

Díky této podpoře může vzniknout nejméně 35 nových studijních programů, které budou odpovídat potřebám trhu práce. Mezi obory, ze kterých si studenti mohou vybírat, patří environmentální inženýrství, udržitelná mobilita, Big Data Analytics nebo chytré a zelené budovy v cirkulárním stavitelství. 

Kvalita vzdělávání bude posílena díky modernizaci informačních systémů a technologií. Součástí výzvy je také zavedení kurzů celoživotního vzdělávání, které pomohou pracovníkům získat nové dovednosti a kvalifikace. Absolventi budou mít důkaz o absolvování kurzu v podobě mikrocertifikátů a budou tak mít šanci uplatnit se na dynamicky se měnícím trhu práce. 

MŠMT zorganizovalo v březnu 2023 ve spolupráci s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně a Masarykovou univerzitou v Ústí nad Labem dvoudenní setkání platformy RONALDO. Toto setkání bude příležitostí pro vysoké školy seznámit se s novinkami a změnami u projektů z Operačního programu Jan Amos Komenský a konzultovat realizaci projektů z Národního plánu obnovy.

Zdroj: MŠMT 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram