Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nová generace čipů střední třídy od Qualcommu

11. 11. 2021 - Patrik Vodrážka

Nejsledovanější třída procesorů společnosti Qualcomm začíná číslicí 8 a je známá svým špičkovým výkonem. Tato třída však není nejprodávanější, tou jsou procesory střední třídy s kombinací dostatečného výkonu a dostupné ceny. A právě tento týden nám technologický gigant představil nové zástupce této generace.

Qualcomm představil hned čtyři nové čipy Snapdragon 778 Plus, 695, 680 a 480 Plus nabízející široký výběr pro konkrétní telefon a jeho umístění v rámci trhu.

Nejvíce zajímavou novinkou je Snapdragon 695, který v nabídce nahrazuje Snapdragon 690. Novinka bude na rozdíl od svého předchůdce podporovat verzi 5G mmWave i sub-6GHz, což v praxi znamená pro běžného uživatele zlepšení rychlosti dat i na levnějších telefonech, které doposud měly tendenci podporu mmWave přeskakovat. Celkový výkon procesoru je ale také chvályhodný, Qualcomm slibuje zlepšení výkonu o 15 procent a až o 30 procent rychlejší vykreslování grafiky ve srovnání s předchůdcem Snapdragon 690.

Co se týče novinky Snapdragonu 680, ten je vytvořen stejným 6nm výrobním procesem jako nová 695, zásadní odlišností však je, že nenabízí 5G připojení. Jedná se tedy o procesor určený na trhy zemí, které zatím nezačaly s nasazováním nové generace sítí.

Všechny čtyři nové čipové platformy by měly být distribuovány do konce roku. Prvních telefonů s těmito čipy bychom se měli dočkat v prvním čtvrtletí roku 2022. Zájem o tyto novinky v současnosti vyjádřili výrobci mobilních telefonů Xiaomi, Honor, Motorola, Oppo a Vivo.

Zdroj fotografie: Qualcomm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram