Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nejvíce oblíbených pedagogů je z Prahy a Středočeského kraje

05. 01. 2024 - Šimon Hauser

V aktuálním 31. ročníku populárního vzdělávacího klání o titul oblíbeného pedagoga, známého jako Zlatý Ámos, bylo nominováno 72 učitelů z různých typů škol po celé České republice. Toto číslo překonává loňskou účast o sedm kandidátů, přičemž nominace dorazily ze všech regionů země.

Nejvíce nominací, celkem 11, tradičně přišlo z Prahy, těsně následované Středočeským a Olomouckým krajem. V zastoupení pohlaví dominují ženy s 50 kandidátkami. Z počtu přihlášek převažují žáci základních škol s 53 nominacemi oproti 19 od středoškoláků.

„Nominace do Zlatého Ámose je největším uznáním, kterého se učitelkám a učitelům může dostat. Zvítězili u nejpřísnější poroty - u svých žáků. Regionální kola jsou zároveň oceněním všech, kteří byli svými žáky na titul Zlatý Ámos navrženi,“ vysvětluje ředitel ankety Slávek Hrzal.

Vítěz bude korunován v březnu

Regionální kvalifikace, kde studenti obhajují svá rozhodnutí před odbornou komisí, proběhnou v prvních dvou měsících roku. Význam této nominace je dle ředitele soutěže Slávka Hrzala nejvyšším oceněním od nejautentičtějšího publika - samotných studentů. Semifinále s regionálními vítězi se uskuteční v Senátu a veřejné finále bude hostit hotel Olšanka v Praze.

Vítěz bude korunován během slavnostního večera v březnu, kdy se bude konat také speciální událost spojená s oslavami Dne učitelů. Sledovat průběh a podrobnosti o akci lze na oficiálních stránkách a sociálních sítích Zlatého Ámose.

Zdroj úvodního obrázku: Facebook / Zlatý Ámos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram