Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nejoblíbenějším českým učitelem je Dominik Simon z Litoměřic

23. 03. 2024 - Vincenc Novák

Vítězem 31. ročníku ankety o nejoblíbenějšího českého učitele Zlatý Ámos se stal Dominik Simon, učitel zeměpisu, dějepisu a informatiky ze základní školy Antonína Baráka v Lovosicích.

Korunku určenou pro nejoblíbenějšího pedagoga Simonovi nasadil na hlavu státní tajemník ministerstva školství Ondřej Andrys. Kromě samotné hlavní ceny se během večera udílelo také ocenění Dětský Ámos 2024, kterým se stala Adéla Popelková ze SPŠ stavební J. Gočára v Praze. Titul Ámos sympaťák získal Libor Mitana ze ZŠ Němčice nad Hanou. Ocenění Ámos ČT EDU za využívání digitálních technologií ve výuce zase vyhrála Eliška Nováková, informuje server Novinky.cz

Součástí slavnostního večera byl bohatý program, do kterého se zapojili soutěžící i jejich žáci. Dominik Simon se tak během večera například vžil do role rapera, pantomimicky předváděl povolání či hrál scénku s žáky. Zvláštní disciplínou byl úkol, v rámci kterého museli soutěžící během minuty naučit diváky něco, co už nikdy nezapomenou. Simon vyzval všechny z publika, aby se otočili k člověku vedle sebe, popřáli mu pěkný den a poděkovali.

"Lidi často říkají, že to letos nečekali. Tak já jsem to fakt nečekal. Omlouvám se svojí ženě, ale já jsem nebrečel ani na svatbě," řekl po svém vítězství Dominka Simon. Jeho třída kromě samotného titulu vyhrála také zájezd do dánského Legolandu.

Zdroj: Novinky.cz

Zdroj úvodního obrázku: Facebook / Zlatý Ámos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram