Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nejdůležitější je znát sám sebe, říkají kariéroví poradci Andrea Csirke a Martin Ševčík

29. 12. 2020 - Pražský inovační institut

Výběr školy by měla být spolupráce mezi žákem a rodičem. Měl by to být proces, který by měl začínat už v 8. třídě, tvrdí Martin Ševčík, ředitel ZŠ Londýnská a kariérový poradce.

Co by žákům devátých tříd vzkázal? Volba střední školy není rozhodnutí úplně do konce života. 

Také kariérová poradkyně Andrea Csirke doporučuje žákům poznat sama sebe a své zdroje, na kterých si chtějí postavit svou budoucnost. To je podle ní první krok při rozhodování. 

“Zkuste poznat své možnosti a dobře se rozhlížejte, jaké možnosti jsou a jaké školy existují. Nevybírejte školu podle názvu, ale dobře prostudujte, o čem je nabízený studijní obor a rozklikněte i učební plán. To je přehled předmětů s časovou dotací, jak a kolik hodin se budou vyučovat. To je velmi důležité u odborných škol,” říká ředitel Ševčík. 

Jak si vybrat tu správnou střední školu a jak poznat, co je pro vás “to pravé”, odpovídají v duelu kariéroví poradci Martin Ševčík a Andrea Csirke. Pusťte si naše video.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram