Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Zdroj: Unsplash

Navýšení kapacit tříd v Praze 

06. 06. 2023 - Tereza Benešová

Pražský magistrát konzultuje se středními školami navýšení kapacity tříd až na 34 žáků. V současnosti se v Praze hlásí ke studiu čtyřletých středoškolských oborů 17.343 uchazečů, což je o 2.210 více než loni. 

A právě toto zvýšení počtu zájemců o studium na středních školách vyvolává obavy o kvalitu výuky. Premiér Petr Fiala (ODS) a ministr školství Mikuláš Bek (STAN) ve spolupráci s hejtmany navrhli, aby se letošní problémy s kapacitou středních škol řešily navyšováním počtu žáků ve třídách. Prostorové možnosti škol by mohly být překážkou, a tudíž školy nemusí kapacitu navýšit ani v případě, že by je jejich zřizovatel vyzval. 

Vzhledem k tomu, že se přihlášky podávají na papíře a přijímací proces stále není ukončen, nelze doposud získat přesná data o přijatých dětech. Kvůli tomu se vláda rozhodla pro digitalizaci zápisů na střední školy a vyznačení pořadí škol podle priority. 

Radní města pro školství Antonín Klecanda (STAN) uvedl, že magistrát se školami navýšení kapacity řeší několik týdnů, a že například Gymnázium u Libeňského zámku navýšilo kapacitu pro příští školní rok o celou třídu. Klecanda také zdůraznil, že konečná data k naplněnosti jednotlivých škol budou k dispozici za několik týdnů. 

Kvůli zvyšujícímu se počtu dětí vyřazujících se z přijímacího řízení je potřeba, aby se v metropoli podařilo zajistit dostatečné množství míst na středních školách. Aby pražský magistrát dosáhl tohoto cíle, bude nutné se snažit o co největší digitalizaci přijímacího procesu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram