Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Návrat hudebního přehrávače Winamp

29. 08. 2022 - Patrik Vodrážka

Winamp, legendární hudební software z devadesátých let, nyní slaví návrat. Společnost Pitchfork uvedla, že vývojáři nedávno vydali první aktualizaci tohoto MP3 programu. Ačkoli se navenek nejedná o nijak dramatickou změnu, výrobci ji popsali jako vrchol let tvrdé práce.

Přestože na první pohled mnoho změn nenajdeme, uvnitř už je tomu jinak. Tam došlo k více významným změnám, včetně přechodu na mnohem novější vývojovou platformu.

Tento software má dlouhou historii. Winamp se proslavil jako software pro přehrávání hudby v rané éře stahování hudby. Stal se jasnou volbou pro všechny, kteří chtěli přehrávat řadu běžných formátů a byl oblíbený pro své přizpůsobitelné skiny a vizualizéry rozhraní.

Mateřská společnost AOL však ukončila podporu přehrávače v roce 2013, tedy několik let poté, co se
prosadily konkurenční aplikace a možnosti streamování, jako je Spotify. Pro Winamp to ale neznamenalo konec – software totiž v roce 2014 koupila společnost Radionomy, které měl pomoci při prosazení v oblasti hudby. Tato společnost nedávno slíbila zcela přepracované prostředí s funkcemi podcastů a rádií a také bližší spojení s jednotlivými umělci.

Přestože návratem Winampu se nic nezmění – přeci jen již v současné době převládá streamování a většina uživatelů poslouchá hudbu více na telefonu nebo chytrém reproduktoru než na počítači – přesto jde ale pro ty, kteří si přehrávač s obrázkem lamy oblíbili, o vítanou dávku nostalgie.

Autor/ka fotografie: Tirachard Kumtanom: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/moda-osoba-zena-relaxace-1001850/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram