Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Národní třída podruhé. Sametový brunch pomůže matkám samoživitelkám

21. 11. 2022 - Klára Nováčková

U památníku revoluce drželi tradičně stráž sokolové. Mezi hlavní úkoly Sokolské stráže patří zabezpečení a organizace sokolských průvodů a slavností, ale také odhalování pamětních desek a řízení oslav vzniku republiky.

Součástí oslav 33. výročí Sametové revoluce byl i Sametový brunch. Výtěžek z něj bude darován neziskové organizaci Fandi mámám, který podporuje samoživitelky v nouzi.

Instalace Sametové arkády zaujala jak děti, tak dospělé. Jedná se o trojici arkádových automatů s tématikou Sametové revoluce. Například ve hře s názvem Havel race se stáváte osobním řidičem Václava Havla.

Instalace "Sametové arkády"

Nechyběly ani bannery s populárním komiksem Opráski sčeskí histrorje, který se snaží čtenářům připomenout významné okamžiky z českých dějin. Kombinace dobrého humoru, příjemného vizuálu a gramatických chyb bude bavit české publikum ještě dlouho.

Bannery s instalací populárního komiksu

Silným zážitkem byla i Avia A21, která byla k vidění na Národní třídě. Jedná se o nákladní vůz, který používala veřejná bezpečnost pro přepravu zadržených. Právě tak tomu bylo i 17. listopadu 1989, při revolučních událostech.

Avia A21 s nátěrem veřejné bezpečnosti

Přestože už uběhlo od revoluce neuvěřitelných 33 let, stále platí (dnes možná víc, než kdy jindy) výrok Winstona Churchilla: ,,Demokracie má cenu jedině tehdy, jestliže se dovede bránit‘‘. Češi už v roce 1989 dokázali, že demokracie cenu má.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram