Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Na tři týdny se uzavírají všechny školy

01. 03. 2021 - Pražský inovační institut

Vláda od pondělí 1. března uzavřela s ohledem na špatnou epidemiologickou situaci všechny školy, včetně doposud otevřených mateřských škol, speciálních škol a 1. a 2. tříd základních škol. Opatření by mělo prozatím platit na tři týdny.

Uzavření se týká:

  • dětí v mateřské škole
  • dětí v přípravné třídě
  • žáků 1. a 2. ročníků základní školy
  • žáků prvního stupně základní školy, pokud jsou zařazeni do třídy společně se žáky 1. nebo 2. ročníků základní školy
  • dětí v přípravném stupni základní školy speciální
  • žáků v základních školách nebo třídách zřízených podle § 16 odst. 9 školského zákona
  • žáků v oboru vzdělání Praktická škola jednoletá a Praktická škola dvouletá
  • ve zbývajících školních klubech a družinách, které mohly být v určitých specifických případech v provozu

Otevřeny zůstávají pouze školy pro děti ve věku od 2 do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou pracovníky vybraných profesí nezbytných pro chod státu. Těm může být poskytována péče v určených školách a školských zařízeních, viz krizové opatření č. 212 ze dne 26. února 2021 (dostupné na stránkách ministerstva školství).

Výuka na základních a středních školách bude pokračovat nadále distančním způsobem. Děti v mateřských školách, pro které je předškolní vzdělávání povinné, se budou také vzdělávat distačně. Metodiku ke vzdělávání zašle ministerstvo školství mateřským školám začátkem příštího týdne.

Text opatření zde: VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY (odok.cz)>>

Učitelé se mohou registrovat k očkování

Vláda na tiskové konferenci v pátek 26. února oznámila, že v době, kdy budou uzavřené školy, bude probíhat očkování pedagogů. Od soboty 27. února se mohou registrovat k očkování vybraní pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci ve školství. Výběr těch zaměstnanců, kteří budou přednostně očkováni, provedou ředitelé škol. Ti obdrželi unikátní kódy, kterými se při registraci bude ověřovat profese.  V první vlně očkování zaměstnanců škol budou mít podle ministerstva nárok na vakcínu lidé od 55 let, dále pak pracovníci zajišťující provoz mateřských škol, speciálních škol, výchovných ústavů, prvních a druhých tříd základních škol a školských poraden. V další fázi pak i učitelé a nepedagogové, kterých se bude týkat plánované obnovení prezenční výuky části středoškoláků, žáků konzervatoří, vyšších odborných škol a devátých tříd základních škol. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram