Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Na střední školu je možné se hlásit od 1. února, poprvé elektronicky

31. 01. 2024 - Šimon Hauser

Od 1. února 2024 přináší Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy změny ve způsobu, jakým se uchazeči přihlašují na střední školy. Digitální přihlašovací systém DiPSy nabídne moderní a efektivní cestu k podání přihlášky na školní rok 2023/2024, a to s cílem usnadnit proces a zvýšit transparentnost přijímacího řízení.

Elektronické přihlášení až na tři školy/obory

Jedním z hlavních prvků nového systému je možnost elektronického podání přihlášky online. Uchazeči a jejich rodiče budou moci využít identity občana nebo jiné národní identifikační autority pro snadné a rychlé vyplnění a odeslání přihlášky. Tato možnost je dostupná až do 20. února, což poskytuje dostatek času na proces přihlašování.

S digitalizací přijímacího řízení přichází i konec zápisových lístků, které se ruší. Systém DiPSy automaticky přiřadí uchazeče do škol na základě jejich výsledků a preferencí uvedených v přihlášce. To umožní zefektivnit proces a eliminovat potřebu fyzické návštěvy škol s dokumenty.

Snadný proces přihlašování pomocí DiPSy

Proces podání přihlášky přes systém DiPSy je jednoduchý a uživatelsky přívětivý. Systém je propojen s registrem obyvatel, což umožňuje předvyplnění základních údajů o uchazeči. Po vyplnění přihlášky a případném přiložení dokumentů lze přihlášku odeslat jedním klikem. Ředitelé středních škol budou mít přístup k přihláškám v systému, včetně příloh.

Pro ty, kteří nemají elektronickou identitu, je k dispozici možnost vyplnit přihlášku ručně. Po vyplnění systém odešle výpis, který je třeba vytisknout, podepsat a fyzicky doručit na vybrané školy.

V případě dotazů či problémů je k dispozici emailová adresa prihlaskynastredni@msmt.cz, na kterou se mohou uchazeči i jejich rodiče obrátit. Systém DiPSy je navíc kompatibilní se všemi operačními systémy a umožňuje podání přihlášky i přes mobilní telefon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram