Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Na podzim se začne stavět nová lávka mezi Holešovicemi a Karlínem

11. 08. 2021 - Daniel Kapek

Lávka „HolKa“ spojí Holešovice, Karlín a Štvanici. Lávku má postavit společnost Skanska, která nabídla cenu 298 milionů korun. Odhadovaná cena byla 197 milionů.

Vítězství Skansky potvrdil náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr. „Nejpozději na podzim chceme kopnout do země a do konce příštího roku bude hotovo,“ řekl.

Město stavbu spojí s dalšími čtyřmi důležitými akcemi v okolí. „Zrekonstruujeme křižovatku Bubenského nábřeží a Argentinské, při té příležitosti tam opravíme i tramvajovou trať, a celkové rekonstrukce se dočká i Bubenské nábřeží. Dnes tam skoro nejde projet s kočárkem,“ dodal Scheinherr.

Poloha lávky navazuje na územní plán. Na Holešovické straně bude nástup umístěn před branou do Pražské tržnice a na Karlínské straně na Rohanském nábřeží s vyústěním na cyklostezku a následně na plánovaný veřejný prostor rozvojového území Rohanského ostrova. Přístup na lávku bude i ze Štvanice.

Podoba „HolKy“ vzešla z mezinárodní architektonické soutěže. Na základě vítězného návrhu ateliéru architektů Marka Blanka a Petra Teje byl následně zpracován projekt výstavby. Architektura mostu využívá minimalistické sochařství.

„HolKa“ bude postavena z ušlechtilého materiálu, ultra-vysokohodnotného betonu (UHPC – ultra-high-performance-concrete) s lesklým bílým mramorovým povrchem. Na lávku bude jednoduchý a komfortní přístup. Její návrh počítá i s požadavky protipovodňové ochrany i bezbariérového řešení nástupů na lávku.

Předpokládaný termín dokončení je na podzim 2022.

Fotografie: zdroj IPR Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram