Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Na FTVS se uskutečnil 26. ročník Sportovních her pro zrakově postiženou mládež

31. 05. 2023 - Vincenc Novák

Slabozraké a nevidomé děti ze všech koutů země prožily na Fakultě tělesné výchovy sportu Univerzity Karlovy čtyři dny plné sportovních aktivit. Speciální akce s názvem Sportovních her pro zrakově postiženou mládež se letos uskutečnila již po šestadvacáté.

Foto: Adéla Veselá

Organizace letošního ročníku se ujala Základní škola pro žáky s poruchami zraku, která sídlí na náměstí Míru. Děti poměřily své síly v běhu na 60 a 600 m, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem, plavání a ve dvou speciálních sportech pro nevidomé – goalballu a showdownu. Soutěže se společně se svým doprovodem zúčastnilo více než 60 sportovců z Prahy, Opavy, Brna, Plzně a integrovaných základních škol v Liberci.

Foto: Adéla Veselá

Naprosto úžasná atmosféra, děti i dospěláci jsou skvělí, mají můj obrovský obdiv! Děti si užívají sportovního klání a dospělí sdílí s nimi jejich úspěchy. Klobouk dolů před jejich obětavostí a každodenní pomocí našim žákům,“ říká ředitelka pořádající ZŠ Zrak Martina Malotová a dodává: „Celkový průběh her hodnotíme jako vynikající. Jediným úskalím byl úterní déšť, který byl náhlý a opravdu vydatný.

Foto: Adéla Veselá

Pozadu nezůstali ani vysokoškolští studenti samotné FTVS, kteří pomáhali s organizací atletických závodů na oválu ve Veleslavíně. Při závodu na 600 metrů běželi jako traséři nevidomých a slabozrakých závodníků.

Hry završilo slavnostní zakončení, které se konalo ve čtvrtek večer na palubě parníku na Vltavě. Trofej pro nejlepší družstvo si odnesli žáci z pořádající ZŠ Zrak z Prahy.

Autorka úvodního obrázku: Adéla Veselá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram