Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Program Univerzity třetího věku funguje i na FSV

12. 03. 2023 - Kryštof Jiřík

Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy má dlouholetou tradici v programu U3V. Ten je určen pro lidi v důchodovém věku nebo osoby v plném invalidním důchodu.

Kurz Univerzity třetího věku na FSV nabízí mnoho seminářů v rámci programu Základy společenských věd pro U3V. Všechny z nich jsou jednosemestrální a posluchači se budou setkávat jednou za týden. Největší zájem je například o Seminář výtvarného umění, nebo Tvůrčí psaní.

Já už několik let navštěvují Češtinu v médiích a potom Tvůrčí psaní. Na U3V chodím už dvanáct let a líbí se mi, že naši lektoři, když ví že ten seminář navštěvujeme už poněkolikáté, že s námi nezačínají od začátku, ale posunují nás dál,“ říká Marta Zemanová, studentka U3V.

Kromě možnosti navštěvovat jednotlivé semináře je také možné absolvovat program ZSV U3V jako celek, s čímž se pojí získání certifikátu o absolvování programu celoživotního vzdělávání.

Program ZSV U3V je úspěšně ukončen absolvováním šesti kurzů vypsaných v rámci programu U3V v průběhu čtyř let. Podmínkou pro úspěšné absolvování kurzu je prezenční účast na výuce v rozsahu minimálně 50 % (není-li v anotaci kurzu stanoveno jinak). Další podmínky jsou uvedeny v anotaci jednotlivých kurzů,“ stojí na stránkách fakulty.

Výuka probíhá většinou prezenčně v budově Hollar na Smetanově nábřeží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram