Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Můžou být AirTagy zneužity? Apple plánuje aktualizace, které tomu mají zabránit

15. 02. 2022 - Patrik Vodrážka

V roce 2021 vydala společnost Apple užitečnou vychytávku - tzv. AirTagy, které pomocí Bluetooth umí rychle najít ztracené věci. Kvůli jejich poměrně nízké ceně a možnému širokému využití to může být opravdu skvělá věc, která má ovšem i nevýhodu – mohou být využívány ke stalkingu a dalším nekalým praktikám.

Případy zneužívání AirTagů začaly narůstat, proto společnost Apple učinila prohlášení a oznámila řadu změn zaměřených právě na boj proti zneužití. Ve svém prohlášení udává, že jednotlivci mohou dostávat nechtěná upozornění na sledování z neškodných důvodů, například když si půjčí něčí klíče s připojeným AirTagem nebo když cestují v autě, v němž zůstal AirTag člena rodiny, nicméně zaznamenali také zprávy o jedincích, kteří se pokoušejí zneužít zařízení AirTag ke škodlivým či kriminálním účelům. Na základě těchto důvodů chce Apple zavést některá bezpečnostní opatření, která by proti nechtěnému sledování mohla chránit.

Jedna z prvních změn by měla být s nejbližší aktualizací softwaru. Jedná se o upozornění zobrazující se při nastavení AirTagu, které bude informovat o tom, aby uživatel používal zařízení pouze na vlastních věcech a že orgány činné v trestním řízení mohou požadovat identifikační údaje o majiteli AirTagu.

Dále se má vylepšit upozornění Detekováno neznámé příslušenství a pracuje se i na dalších aktualizacích. Změny by měly být postupně zaváděny v tomto roce.

Fotografie od uživatele KEHN HERMANO ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram