Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Ministr školství: Žáci se do škol vrátí nejdříve na konci února

03. 02. 2021 - Pražský inovační institut

Maturanti a žáci závěrečných ročníků základních a středních škol by se mohli vrátit do školních lavic nejdříve za dva až tři týdny. Ministr školství Robert Plaga to v úterý řekl v televizi Nova. Návrat žáků závisí podle něj na tom, jak se ve školách podaří zajistit testování. Byl by rád, kdyby to bylo v únoru. Za prioritní považuje právě maturanty a závěrečné ročníky. 

Vše závisí na postoji ministerstva zdravotnictví, to podle šéfa resortu školství mluví o dvou až třech týdnech. V televizi Nova však neřekl, kdy by se do škol mohli vrátit všichni žáci. Pandemie ho prý naučila netipovat termíny. Návrat všech dětí závisí podle Plagy na stupni opatření, až klesne počet hospitalizovaných v nemocnicích. “Myslím, že se bavíme o jaře tohoto roku o postupném návratu zpět,” odpověděl. 

Záleží také na tom, jak rychle se podaří do škol dodat testy, které by žáci a studenti museli podstupovat. “Byla by to jedna z možností, jak dříve dostat větší počet žáků do škol,” dodal. Ministr v nedělním televizním pořadu Partie na Primě také uvedl, že věří, že se žáci nebudou učit celý školní rok distančně. 

Ministerstvo školství už dříve uvedlo, že až to epidemická situace umožní, vrátí se jako první do škol závěrečné ročníky základních a středních škol, které čekají na jaře přijímací, maturitní a závěrečné zkoušky. Otevřít by se mohly i malotřídky a obnovit praktická výuka pro studenty závěrečných ročníků vysokých škol. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram