Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Ministr Bek předal medaile MŠMT za rok 2023

18. 09. 2023 - Šimon Hauser

V prostorách Senátu České republiky byly ve čtvrtek 14. září udělena nejvyššího ocenění v oblasti vzdělávání a výchovy, a to Medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Cenu obdržely významné osobnosti české pedagogiky. Celý ceremoniál byl zorganizován pod taktovkou ministra školství Mikuláše Beka /STAN/, který zdůraznil klíčovou úlohu pedagogů v naší společnosti a jejich schopnost vést studenty k samostatnému myšlení.

Ministr Bek v úvodu ceremoniálu prohlásil: "Je mi velkou ctí, že mohu předat vyznamenání kolegům, kteří jsou pro nás inspirací a k nimž s úctou vzhlížíme. Naším úkolem v roli učitelů je vést naše studenty a žáky k tomu, aby používali svůj rozum bez našeho vedení. Přeji všem pedagogům, aby se jim toto úsilí dařilo."

Zdroj: MŠMT

Medaile MŠMT jsou udělovány za významnou pedagogickou, výchovnou, vědeckou nebo uměleckou práci, dlouhodobé a vynikající působení v resortu školství nebo za mimořádně záslužný čin při zajišťování a zlepšování podmínek pro výchovu a vzdělávání v České republice. Medaile se udělují ve dvou stupních, a sice 1. stupně (stříbrná) a 2. stupně (bronzová). Kandidáty a kandidátky na medaile mohou navrhovat zástupci škol, vyučující, rodiče, žáci, ale i široká veřejnost. O udělení medaile rozhoduje ministr školství na základě došlých návrhů. Autorem návrhu medaile je akademický sochař Zdeněk Kolářský.

Zdroj: MŠMT

Tato slavnostní událost připomněla důležitost vzdělávání a významný přínos pedagogů pro budoucnost naší společnosti. Gratulujeme všem oceněným a děkujeme jim za jejich oddanost v oblasti vzdělávání a výchovy mladé generace.

Zdroj: MŠMT

Zdroj úvodního obrázku: MŠMT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram