Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Ministerstvo školství podpoří snížení mzdových nerovností na vysokých školách

05. 06. 2024 - Šimon Hauser

Ministerstvo školství oznámilo významný krok ke snížení mzdových nerovností na veřejných vysokých školách v České republice. Na tento účel bude vyčleněno 800 milionů Kč. Tato iniciativa je výsledkem několikaměsíčních příprav, na kterých se podílela Česká konference rektorů i Rada vysokých škol.

Hlavním cílem finanční podpory je motivovat vysoké školy ke zlepšování podmínek odměňování. To zahrnuje například sjednocení mzdových pravidel a předpisů, ale také další opatření, která zmírní přetrvávající rozdíly v mzdové politice uvnitř univerzit. Ministr školství Mikuláš Bek při této příležitosti uvedl: "Plním svůj slib ze závěru minulého roku, že pro veřejné vysoké školy vyčlením dodatečné prostředky, které jim pomohou přenastavit vnitřní mzdové předpisy tak, aby zaměstnanci za práci obdobné náročnosti dostávali srovnatelnou mzdu."

O příspěvek mohou žádat veřejné vysoké školy, které již mají registrovaný vnitřní mzdový předpis zajišťující jednotná pravidla odměňování, nebo se zavážou k úpravě vnitřního mzdového předpisu do 30. září 2024. Na podání žádosti mají veřejné vysoké školy 30 dnů od zveřejnění výzvy. Tato výzva se vztahuje na realizaci v kalendářním roce 2024.

Zdroj: MŠMT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram