Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Ministerstvo školství investuje do pražského vzdělávání: 78 milionů korun pro město

17. 09. 2023 - Šimon Hauser

Hlavní město Praha získalo významnou finanční injekci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. V rámci dotačního programu, který má za cíl podpořit rozvoj školství, bylo Praze přiděleno více než 78 milionů korun. Tyto prostředky budou využity na širokou škálu vzdělávacích aktivit, které přinesou prospěch městu a jeho obyvatelům.

Praha obdržela tuto finanční podporu prostřednictvím Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK). Celková částka činí přesně 78 168 410 Kč, které budou vynaloženy na nejrůznějších neinvestiční aktivity v rámci programu. Hlavními příjemci těchto dotací jsou příspěvkové organizace pod správou městských částí, přičemž se převážně jedná o školy a školská zařízení.

Zdeněk Kovářík /ODS/, radní hlavního města Prahy pro finance, rozpočet, fondy a podporu podnikání, komentoval tuto důležitou investici slovy: "Tyto prostředky výrazně posílí naše vzdělávání v Praze. Jsme velmi rádi, že máme možnost využít tuto finanční podporu z Operačního programu Jan Amos Komenský k posílení kvality a efektivity našich vzdělávacích systémů."

Zdroj: Praha.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram