Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!

07. 10. 2022 - Magistrát hl.m. Prahy

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR a již po deváté realizuje pro mládež soutěžní kvíz.

Od pondělí 3. října 2022 se mohoužáci a studenti základních a středních škol v Praze vzdělávat v oblasti bezpečnosti na internetu a vyhrát hodnotné ceny.

Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory, pro mládež a pro odbornou veřejnost. V rámci svých aktivit projekt úzce spolupracuje s Policií ČR.

Jak soutěžit?

Pro žáky a studenty jsou připraveny aktualizované e-learningové lekce a krátké videospoty, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu. Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít ve školní výuce či k samostudiu, navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny.

Žáci a studenti mohou po absolvování základního soutěžního kvízu soutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti.

O co se hraje?

Vylosovaní soutěžící, potažmo výherci Kvízu Plus se mohou těšit na HI-tech výhry v podobě x-boxů, tabletů, fitness náramků či chytrých hodinek.

Jako každý rok, i letos jsou hlavními partnery soutěžního kvízu společnosti Microsoft a Gordic.

Žáci a studenti se mohou do soutěže zapojit do 28. února 2023.

Hlavní město Praha hodlá podpořit školy s nejvyšší účastí základnách a středních škol a připravuje pro ně hodnotné ocenění.

UPOZORNĚNÍ:

Upozorňujeme, že došlo k technické chybě v registraci žáků/ studentů nad 15 let, a to v týdnu od 3. - 14.10.2022

Velmi se omlouváme za technickou chybu, týkající se registrace žáků/ studentů nad 15 let, kteří se zapojili do soutěžního kvízu v termínu od 3. do 14. října 2022.

Uživatelské účty, které byly v daném období zaregistrovány, byly smazány. Bohužel jména osob, ani jména škol nelze zpětně vygenerovat.

Aby se mohli zapojit do slosování o hodnotné ceny, je nutné, aby se tito žáci/ studenti, kteří absolvovali kvíz v tomto termínu, znovu zaregistrovali a odpověděli na stejné otázky, což pro ně jistě nebude náročné.

V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte Ing. Lucii Časarovou.

Kontakt:

Ing. Lucie Časarová

Odbor informatiky 
mobil.: +420 721 947 046 
e-mail: casarova.l@kr-vysocina.cz

Sledujte aktuální výsledky soutěžního kvízu KPBI na adrese: https://elearning.ecrime.cz/auth/kpbi/stats.php

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram