Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nakopni Prahu 2023 – Pražský inovační maraton

09. 01. 2023 - Magistrát hl.m. Prahy

NAKOPNI PRAHU 2023 je už čtvrtý ročník soutěže pro kohokoli, kdo se svým týmem dokáže za tři až čtyři měsíce představit prototyp řešení jedné z níže uvedených výzev. Tým, sestavený ze 2 až 4 lidí, bude mít za úkol vymyslet a v detailu rozpracovat návrh, jak v několika konkrétních oblastech zlepšit život Pražanů. Projekt je inspirován moderními inovačními postupy, které uplatňují světové metropole a soukromé společnosti. Jeho cílem je vytvořit inovativní řešení připravené k rychlé realizaci. Vybrané účastníky pozveme v únoru na setkání s mentory a odborníky, kteří detailně vysvětlí všechny výzvy.

Nakopni Prahu 2023 pořádá pro hl. m. Prahu městská akciová společnost Operátor ICT, a.s. (dále jen „OICT“). První tři vítězné týmy budou mít možnost dotáhnout svůj nápad až do samotné realizace a to prostřednictvím zkušených mentorů v podobě projektových manažerů spol. OICT.

Letošní ročník je ve znamení těchto výzev: 

Životní prostředí a nakládání s energiemi Nápady a projekty vedoucí k popularizaci zlepšení kvality životního prostředí, třídění odpadu, cirkulární ekonomiky nebo komunitního pěstování potravin. Dále pak projekty věnující se alternativním zdrojům energie, které napomohou snížení následků energetické krize nebo dalším cool projektů z oblasti snižování nákladů na energie. 
Data & digitalizace Nápady a projekty vedoucí k využívání městských dat a umělé inteligence vedoucí např. k efektivnějšímu fungování úřadů. 
Mobilita budoucnosti Nápady a projekty na opatření, která povedou k modernizaci městské dopravy. 
Město pro lidi Nápady a projekty, které pomohou vytvářet silné komunitní vztahy nebo upevnit vztah k městu, jeho lokalitě, např. podpoří zapojení občanů do rozhodovacích procesů a kulturního života, rozvíjí udržitelný, přívětivý, bezpečný a zábavný turismus, motivuje k pohybu nebo zatraktivní vzájemnou interakci mezi školou a rodinou 

Základní informace k Nakopni Prahu nelznete v dopise člena představenstva OICT Petra Sušky a k využití je též i přiložený plakát.

Aktuální informace o průběhu letošního ročníku můžete sledovat i na webu www.nakopniprahu.cz.  

Budeme rádi za sdílení a zpětnou vazbu.

Připravili jsme pro Vás i post na sociální sítě (+grafika), které mohou oslovit i další příznivce školy.

Post na sociální sítě:

Inovační maraton Nakopni Prahu 2023 startuje! Přijď s nápadem 💡, který změní Prahu. My ti dodáme ty nejlepší lidi se zkušenostmi z velkých inovačních projektů, pomůžeme s rozvojem toho tvého a nakonec můžeš vyhrát i zajímavé prize money 💰. Praha tě potřebuje!

Více informací ➡️ www.nakopniprahu.cz

Registrace ➡️ registrace.nakopniprahu.cz/

#nakopniprahu #praha #inovace #chytremesto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram