Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Mezinárodní divadelní festival Fringe opět v Praze

23. 05. 2023 - Kryštof Jiřík

Festival Prague Fringe je součástí sítě Fringe festivalů, které se konají po celém světě. Ty vznikly původně v Edinburghu ve Skotsku a postupně se rozšířily do mnoha dalších měst. Je koncipován do komorních scén po celém centru Prahy. Letos probíhá v termínu 22. – 27. 5.

Festival byl založen v roce 2002 a od té doby se rozrostl do takových rozměrů, že přitahuje stále větší pozornost. Akce představuje alternativní a nezávislé divadlo v jeho nejlepší podobě. Během jednoho týdne se v desítkách představení diváci setkají s žánrově rozmanitými produkcemi zahrnujícími divadelní umění, komedii, hudbu nebo tanec.

Většina souborů působících na festivalu jsou ze Skotska, nicméně minulý rok navštívili komorní scény pražské Malé strany například i japonské nebo skandinávské produkce. Hry probíhají každopádně zpravidla v anglickém jazyce. Letos se můžeme těšit i na srbské, italské nebo australské uvedení.

Kromě divadelních inscenací všeho žánru – od komedie po drama, od činohry po monodramata – se také v rámci festivalu konají čistě komediální vystoupení jako stand-upy, improvizace a podobné.

Zdroj náhledové fotografie: Prague Fringe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram