Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Logan Paul si koupil sběratelskou edici Pokémon karet za 3,5 milionu dolarů, následně oznámil, že šlo o padělek

20. 01. 2022 - jan.sercl

Známý youtuber Logan Paul si na konci minulého roku pořídil první edici Pokémon karet, za kterou zaplatil 3,5 milionu dolarů. Raritní kousky jako tento mají obvykle pro sběratele nesmírnou cenu, stále je to však nejdražší koupě, kterou Pokémon komunita kdy zažila. 

Není tedy divu, že byl Paul zdevastovaný, když zjistil, že se karty v krabici nenachází. Namísto nich tam našel předměty z karetní hry G.I.Joe, které jsou se slibovanou první edicí cenově nesrovnatelné. Jsem velmi pozitivní člověk a vždycky se na to budu dívat z té lepší stránky. A snažím se, ale je to velmi těžké,” přiznává Paul.

Mnozí lidé youtubera upozorňovali, že se pravděpodobně bude jednat o podvod. Stránka PokeBeach poukázala mimo jiné na chybný čárový kód, rozdílný font od originálu atd., i přesto se rozhodl krabici otevřít za dohledu odborníka a pár dalších zúčastněných. V komentářích u jeho videa se diváci svěřovali s podobnými zkušenostmi, akorát s mnohem nižšími částkami.

Není to poprvé, co si Paul pořídil sběratelský předmět ze hry Pokémon. Nedávno utratil 150 tisíc dolarů za kartu Charizarda, ta byla ovšem ověřena jako pravá. Tuto kartu si dokonce dal kolem krku před boxerským zápasem s Floydem Mayweatherem, jedním ze světově nejznámějších boxerů, po čemž prohlásil, že je to “karta za milion dolarů”.

Paulovi se nakonec poštěstilo a získal svých 3,5 milionu dolarů zpět. Sběratel Bolillo Lajan San mu obratem veškeré peníze vrátil, avšak on sám má nyní problém je získat zpět od předešlého kupujícího a spor bude pravděpodobně řešit u soudu. Společnost BBCExchange, která původně ověřila autenticitu zapečetěné krabice, se na svém instagramovém profilu omluvila, a oznámila, že "pozastaví revize Pokémon a Yu-Gi-Oh sběratelských předmětů, dokud se nezjistí, co tuto chybu způsobilo a jak budou těmto incidentům v budoucnu předcházet”.

Fotografie od uživatele Erik Mclean ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram