Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Letos bez petard!

31. 12. 2022 - Vincenc Novák

Letošní Silvestr bude v Praze opět poznamenán zákazem používání pyrotechniky během oslav. Tento zákaz platí již několik let a jeho cílem je ochránit zdraví obyvatel a zvířat, zabránit požárům a snížit hlučnost v ulicích.

Zákaz používání pyrotechniky zahrnuje všechny druhy ohňostrojů, jako jsou rachejtle, petardy, fajfky a další. Je přísně zakázáno používat pyrotechniku na veřejných místech, v ulicích, na náměstích nebo v parcích. Především se jedná o historické centrum Prahy. Je povoleno používat pyrotechniku pouze na soukromých pozemcích, ale i tak je nutné dbát na bezpečnost a dodržovat příslušné předpisy.

Tento zákaz se týká nejen profesionálních ohňostrojů, ale i těch amatérských, které jsou často k dostání v obchodech. Používání amatérských ohňostrojů může být navíc nebezpečné, protože mnohé z nich nejsou konstruovány tak, aby splňovaly bezpečnostní předpisy.

I přes tento zákaz je však možné si Silvestra užít i bez pyrotechniky. Můžete si například zpříjemnit oslavy tancem, hudbou nebo posezením s přáteli. Důležité je pamatovat na to, že zákaz pyrotechniky má za cíl chránit nás všechny a zajistit bezpečné a příjemné oslavy pro všechny účastníky.

Zákazy používání pyrotechniky během Silvestra jsou v Evropě velmi rozšířené. Například v Německu je zákaz používání pyrotechniky během Silvestra na veřejných místech platný v mnoha městech, například v Berlíně, Drážďanech nebo Lipsku. V Rakousku je zákaz pyrotechniky během Silvestra platný například ve Vídni, Salcburku nebo Innsbrucku.

Ve Švýcarsku je zákaz používání pyrotechniky během Silvestra platný v mnoha městech, například v Curychu, Bernu nebo Basileji. V Itálii se jedná o Řím, Miláno nebo Janov.

V některých evropských městech je zákaz pyrotechniky během Silvestra pouze částečný nebo se vztahuje pouze na určité oblasti města. Například v Paříži je platný pouze v určitých částech města, například v okolí Eiffelovy věže nebo Louvru.

V některých evropských městech nejsou zákazy pyrotechniky během Silvestra vůbec stanoveny a jejich používání je povoleno. To platí například pro města jako Amsterdam, Londýn nebo Dublin. Je však nutné dodržovat příslušné bezpečnostní předpisy a dbát na to, aby používání pyrotechniky neohrožovalo zdraví ostatních osob ani nezpůsobovalo požáry či jiné škody.

Praha letos před silvestrovskými oslavami spustila kampaň s názvem "Letos bez petard". Více o zákazu pyrotechniky na území Prahy včetně mapy najdete zde.

Zdroj obrázku: Obrázek uživatele nik_gsl ze služby Pixabay.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram