Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kurz Bezpečně v kyber! pro učitele, ředitele i veřejnost zdarma

09. 03. 2021 - Pražský inovační institut

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost si pro zájemce z řad učitelů, ředitelů a veřejnosti připravil kurz, který se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost a rizikové jevy v kyberprostoru, jako jsou kyberšikana, kyberstalking nebo hatespeech. Kurz je primárně určen pro pracovníky vzdělávání a prevence, pedagogy i ředitele škol, ale nyní si jej může projít kdokoli. Kurz je možné absolvovat dvěma způsoby.

K dispozici je základní a rozšířená verze. Ta základní by měla dostačovat jako dobrý úvod do tématu rizikových jevů v kyberprostoru a jejich prevence. Hlavními tématy budou sociální sítě, sexting nebo netolismus. Za základní verzi mohou účastníci získat certifikát potvrzující 3 hodiny studia. Pokud se někdo chce dozvědět více, může se zúčastnit rozšířené verze. V té se kromě témat ze základní verze dozví i o sociálních bublinách, internetové agresi nebo souvislostech poruch příjmu potravy a internetu. V rozšířené verzi kurzu budou také čtyři kapitoly věnované mediální gramotnosti. I za rozšířenou verzi získají jeho absolventi certifikát, tentokrát potvrzující 6 hodin studia.

Kurz je určen především pro pracovníky prevence, a to nejen ve školách, ale také ve všech ostatních institucích. Užitečný ale také bude i pro všechny učitele, rodiče, studenty pedagogických fakult, policisty a kohokoliv dalšího, kdo se s touto problematikou setkává nebo se o ni zajímá.

Kurz je volně přístupný všem zájemcům v obou verzích. Pokud chtějí za kurz získat certifikát, je třeba se i na začátku kurzu zaregistrovat. Pro pouhé procházení a prohlížení kurzu to však potřebné není.

Další informace a registrace na kurz jsou k dispozici zde: Kurz základů rizikového chování na internetu (nukib.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram