Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Konference Future Edu představí budoucnost vzdělávání v nových formách

17. 09. 2023 - Aneta Havránková

Dne 19. září se v Praze koná konferece Future Edu. Jejím tématem bude budoucnost vzdělávání v nových formách a budou jí provázet odborníci na vzdělávání, Markéta Beková a Bob Kartous. Na programu bude několik zajímavých přednášek i vystoupení ministra školství Mikuláše Beka /STAN/.

Rychlý technologický pokrok dnešní doby zásadně mění způsob, jakým pracujeme a učíme se. Celoživotní vzdělávání se tak stává klíčovým prvkem pro udržení konkurenceschopnosti na trhu práce. Investiční banka Goldman Sachs nedávno zveřejnila studii, která nás varuje, že do budoucna budou chytré systémy schopny zastat až čtvrtinu veškeré lidské práce ve vyspělých zemích. To znamená, že se lidé budou muset rychle přizpůsobit novým technologiím a nástrojům, aby si udrželi svá pracovní místa.

Studie dále odhaluje, že zhruba dvě třetiny pracovní síly se budou muset naučit pracovat s těmito novými nástroji. Je to výzva, kterou nelze podcenit a volání po celoživotním učení nabývá větší intenzity. A právě tímto tématem se bude zabývat konference Future Edu, která spojuje odborníky z oblasti vzdělávání, politiky a mladé lidi z České republiky.

Jedním z klíčových bodů diskuse bude otázka, jakým způsobem lze neformální vzdělávání integrovat do tradičního systému vzdělávání. Neformální vzdělávání, jako jsou online kurzy, workshopy a samostudium, se stává stále důležitějším způsobem, jak se lidé učí novým dovednostem a získávají potřebné znalosti. Integrace těchto pružných forem učení do tradičních školních systémů může pomoci mladým lidem lépe se přizpůsobit rychle se měnícímu pracovnímu prostředí.

Celý program bude k dispozici jak v angličtině, tak v češtině. Nejprve zde vystoupí Hans van Mourik Broekman z Liverpool College a povede přednášku na téma A School of Character: Using informal education in schools. Dalším hostem bude pedagog Jan Hábl s přednáškou Charakter – priorita vzdělání, která má budoucnost. Vystřídá ho Bob Kartous, který bude mluvit o přístup ke vzdělávání 21. století. Odpoledne pak vystoupí i ministr školství Mikuláš Bek.

Kapacita konference je bohužel již naplněna, ale je možné ji sledovat zdarma online zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram