Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Komise Rady Asociace krajů pro školství a sport vyzvala ministryni Dostálovou k navýšení prostředků plynoucích do oblasti středního školství

11. 10. 2021 - Pražský inovační institut

Zvýšit investice do středního školství o 30 procent rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) by měl být cíl pro Ministerstvo pro místní rozvoj a Vládu ČR v nejbližší době. Usnesla se o tom na svém posledním zasedání Komise Rady Asociace krajů pro školství a sport na svém zasedání v Moravskoslezském kraji. To se uskutečnilo v minulém týdnu. Hlavními důvody apelu na vládu a ministerstvo jsou zvyšující se investiční nároky na vybavenost škol a nová role především odborného školství v rámci systému celoživotního profesního vzdělávání. Komise se proto v úterý 5. října obrátila dopisem na ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou. Usnesení podpořil také radní hlavního města Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

„Hlavní město Praha i Asociace krajů už jednou v tomto směru apelovaly, a to zasláním připomínek Ministerstvu pro místní rozvoj. Bohužel jsme se ale nesetkali s pozitivní reflexí. Dnes jsme proto prostřednictvím dopisu opětovně požádali o přehodnocení, protože si myslíme, že je v tomto operačním programu ještě prostor, aby střední školy dostaly vyšší prioritu a dosáhly na vyšší částku z evropského financování. V předchozím období si střední školy na území hlavního města mohly sáhnout opravdu jen na malé částky, proto si myslíme, že by teď mohly dostat příležitost. Investiční projekty jsou připravené,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.   

IROP neboli Integrovaný regionální operační program je jeden z evropských operačních programů, přes které se v Česku rozdělují peníze poskytnuté z Evropského fondu pro regionální rozvoj. V oblasti vzdělávání má za cíl navyšování kapacit v předškolním vzdělávání a zajištění kvalitní infrastruktury pro výuku klíčových kompetencí, které žáci základních a středních škol využijí v praxi. Je kladen důraz na výuku technických a řemeslných oborů, přírodní vědy, cizí jazyk a práci s digitálními technologiemi.

Fotografie od uživatele ICSA ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram