Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Komentář: Testování školáků pandemii nezastaví

15. 11. 2021 - Redakce

Nová vláda ještě pořádně nezasedla za pracovní stoly, ale už to zase vypadá, že neefektivní proticovidová opatření schytají děti. Plošné testování antigenními testy je neprůkazná, v plošném rozsahu drahá "zábava". Po roce a půl pandemie, kdy je rozdíl mezi přesností PCR a antigenních testů natolik očividný, že je využívání ATG testů víc než diskutabilní, považuji hromadné testování právě touto neúčinnou metodou za hru na to, že "vláda s covidem něco dělá". Dopady na šíření viru přitom budou mizivé.

Problém nespatřuji jen v tom, že chce vláda používat pro školáky antigenní testy. Problém spatřuji především v tom, že se hromadně testuje povinně pouze ve škole, a nikde jinde. Takové osamocené řešení nepřinese žádný efekt. Školy jsou jen malým výsekem společnosti a podchycení viru právě tam nezabrání jeho šíření napříč věkovými a jinými skupinami.

Jediný dopad, který takové testování má, je posílení představy, že školy jsou nějakými výraznými ohnisky šíření covidu. Přitom by vláda měla uvažovat přesně naopak: jak podchytit šíření covidu všude jinde tak, aby školy mohly zůstat otevřené za všech okolností.

Autor: Mariana Čapková, předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva Hlavního města Prahy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram