Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Komentář: 14denní countdown

18. 08. 2021 - Pražský inovační institut

Pouhé dva týdny před začátkem školního roku přichází ministr zdravotnictví s informacemi, jak bude výuka od září probíhat. A i když jsem očekávala všelijaké scénáře, realita svou nekoncepčností předčí veškerá má očekávání. Plánovaná opatření totiž odpovídají zjevně pouze jedinému zadání: tak nějak něco vyhlásit, ale ne zas moc, aby si vláda proti sobě pred volbami nepoštvala žádnou stranu. 

To je ale špatně. Vláda se totiž měla a má postavit jednoznačně na stranu efektivních opatření, která zamezí katastrofě z loňského podzimu. 

Vyhlásit testy, ale nepovinné, je promrhaná příležitost nastavit letošní školní rok lépe než ten loňský. O absurdních opatřeních, jako například že děti, které se nenechají testovat, budou muset jíst a pít 1,5 metru od svých spolužáků, nemluvě. 

Je mi z toho smutno. Vláda zjevně nevyužila letní prázdniny k intenzivní přípravě plánu, aby se covid konečně podařilo ve školách výrazně omezit. Naopak zvolila cestu, která svědčí pouze o naprostém cynismu a alibismu.

Autor: Mariana Čapková, předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva Hlavního města Prahy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram