Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Když učí sociální sítě

05. 08. 2023 - Babeta Frischmannová

Neporozuměli jste učivu ve škole, potřebujete si látku procvičit nebo se chcete o probíraném tématu dozvědět více? Využijte k tomu sociální sítě! V tomto článku najdete několik tipů na profily, které vám mohou pomoci při učení. 

Sociální sítě jsou většinou spojovány s prokrastinací, mohou ale být i skvělým místem pro vzdělávání. Tvůrce, kteří vám učení mohou usnadnit, naleznete níže, seřazené podle předmětů: 

MATEMATIKA 

S procvičením matematiky si můžete nechat pomoci třeba od středoškolského učitele Marka Valáška, který má na svém YouTube kanálu playlisty určené k přípravě na přijímací zkoušky na SŠ či maturitu z matematiky, ale i videa věnující se jednotlivým tématům.

Pokud vám vyhovují spíše menší, pravidelné dávky matematiky, doporučujeme například instagramový profil Matematika JV, kde na vás čekají krátké přehledy učiva nebo opakovací příklady.  

ČEŠTINA 

Používáte výrazy jako „datumy“ nebo „já bysem“ a nevíte, proč lidé kolem vás obrací oči v sloup? Stává se vám, že váháte, která varianta slova je správná, nejste si jistí jeho významem, nebo vás zajímá jeho původ? Navštivte instagramový profil Češtinářské špeky, který ve svých příspěvcích poukazuje na nejčastější chyby při používání českého jazyka a seznamuje se zajímavostmi o něm. 

Dalším podpůrným zdrojem při učení češtiny vám může být YouTube kanál Na potítku, zaměřený především (ne však pouze) na literaturu. 

ANGLIČTINA 

Anglickou gramatiku si můžete připomenout například na instagramovém profilu Angličtina s přehledem,  s účtem Angličtina pro každý den si pak můžete pravidelně rozšiřovat slovní zásobu o nová slovíčka a zajímavé anglické fráze. 

DĚJEPIS

Pro zábavné zopakování látky z dějepisu je ideálním pomocníkem YouTube kanál OverSimplified, který nabízí zjednodušené shrnutí nejdůležitějších historických událostí formou komického kresleného příběhu. Videa jsou v angličtině, nemusíte se ovšem bát – u všech jsou k dispozici kvalitní české titulky. 

A pokud se dané období učit teprve začínáte, poslouží vám jako skvělý úvod do něj animovaný cyklus Dějiny udatného českého národa, který kromě iVysílání naleznete také na YouTube.

ZEMĚPIS 

Zaujala vás na hodině zeměpisu nějaká země a chtěli byste se o ní dozvědět víc? Pusťte si o ní samostatné video na YouTube kanálu GeographyNow! Cílem jeho tvůrců je představit formou krátkých videí všechny státy světa od A do Z – jednotlivé státy tak můžete kromě zařazení do playlistů dle kontinentů najít i podle abecedního řazení. Na kanálu v současnosti naleznete anglická videa s českými titulky o více než 185 státech světa.  

PŘÍRODNÍ VĚDY 

Potřebujete dovysvětlit látku z chemie? YouTube kanál Olinium je pro to jako stvořený! Pro stručné přehledy učiva pak můžete využít například instagramový profil Chemie JV, na kterém vás budou k porozumění chemii motivovat, mimo jiné, i chemické vtipy.  

Pro lepší porozumění tématům z fyziky nebo biologie můžete využít například videa ze série  NEZkreslená věda nebo zahraniční CrashCourse (s českými titulky). Oba tyto kanály se kromě přírodních věd věnují i dalším oblastem, pokud vám tedy budou stylem videí vyhovovat, doporučujeme prozkoumat i jejich další tvorbu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram