Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Každý dobrý programátor by měl být samouk a pořád se v oboru vzdělávat

05. 03. 2021 - Redakce

Založil start-up 200solutions s.r.o., v rámci kterého vytváří společně s kamarády a studenty weby pro různé klienty, například webové stránky Praha školská, rozvíjí také stránky ministerstva školství edu.cz. Do toho studuje vysokou školu, učí na Smíchovské SPŠ a gymnáziu a vede tým Mediálního domu Preslova. Marek Kejda je absolventem oboru Informační technologie na smíchovské průmyslovce, kde nyní vyučuje programování a maturitní zaměření Webové aplikace. Jak se mu daří skloubit studium na Unicorn univerzity s tolika činnostmi? A jaký měl pocit, když poprvé ve svých devatenácti předstoupil před třídu studentů?

„Ze začátku to pro mě bylo šílené. Byl jsem strašně nervózní, naštěstí moji studenti na mě byli milí a ta počáteční tréma opadla a začalo mě to hodně bavit,“ říká Marek Kejda. Pro smíchovskou SPŠ a gymnázium také vypracoval profesní síť, kde studenti mezi sebou sdílí své nápady, domlouvají si společné projekty. „Po zdokonalení sítě bychom ji rádi poskytli i dalším školám,“ říká v rozhovoru.

Jaké jsou jeho další profesní a studijní plány? A co rozhodlo v jeho výběru střední školy? A co mu dala střední škola? Podívejte se na rozhovor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram