Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kam se vydat o jarních prázdninách v okolí Prahy?

03. 01. 2023 - Aneta Havránková

Jarní prázdniny jsou skvělou příležitostí k výletům a zážitkům, a to i v případě, že nemáte mnoho financí. Existuje spousta low cost destinací v okolí Prahy, na které se můžete vydat a užít si krásné přírody a zajímavých míst.

Jednou z možností jsou výlety do přírody. V okolí Prahy je mnoho nádherných lokalit, které jsou ideální pro turistiku nebo projížďky na kole. Například CHKO Křivoklátsko nabízí širokou škálu turistických tras v krásném přírodním prostředí, a navíc je zdarma. Stejně tak lze navštívit CHKO Český kras nebo CHKO Železné hory, kde se můžete kochat nádhernými výhledy a vodopády.

Pokud máte rádi historii a kulturu, můžete vyrazit do některého ze starobylých měst v okolí Prahy, jako je například Kutná Hora nebo Český Šternberk. Tyto města jsou plná památek, muzeí a katedrál, které jsou ideální pro procházky a objevování. Navíc jsou zdarma nebo za velmi nízké vstupné.

Pokud máte rádi vodu a slunce, můžete zvolit některé z českých přehrad nebo rybníků, jako je například Lipno nebo Orlík. Tato místa jsou plná krásných pláží a zeleně, ideálních pro pikniky, procházky nebo sportování. Vstup na ně je obvykle zdarma či za velmi nízkou cenu.

Ať už se rozhodnete pro klid a odpočinek, nebo pro vzrušující zážitky, okolí Prahy nabízí spoustu skvělých destinací pro jarní prázdniny za nízké ceny. Vyberte si tu, která vám nejvíce vyhovuje a užijte si krásy naší země bez vysokých výdajů.

Pokud máte rádi kulturní akce, můžete navštívit některý z festivalů, které se konají v jarních měsících nedaleko hlavního města. Nabízejí širokou škálu umělců a hudebníků z celého světa a jsou skvělou příležitostí k poslechu hudby, zhlédnutí filmů nebo účasti na workshopech a přednáškách. Vstupenky na tyto akce bývají zpravidla za velmi nízké ceny nebo dokonce zdarma.

Pokud máte rádi wellness a lázně, můžete vyrazit do některého z českých lázeňských měst v okolí Prahy, jako jsou kupř. Poděbrady či Jáchymov. Tato města jsou plná lázeňských hotelů nabízejících procedury, jež vám pomohou relaxovat a odpočinout si. Většina lázeňských hotelů nabízí speciální balíčky pro relaxační pobyty za velmi příznivé ceny.

Ať už se rozhodnete pro klid a odpočinek, nebo pro vzrušující zážitky, okolí Prahy nabízí spoustu skvělých destinací pro jarní prázdniny za nízké ceny. Vyberte si tu, která vám nejvíce vyhovuje a užijte si krásy naší země bez vysokých výdajů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram